ספיישל יורמה קאוקונן (Jefferson Airplane)

בסוף 2012, אחרי ביקור עם Hot Tuna, יורמה קאוקונן חזר לארץ לשלוש הופעות. אסף קפלן ואני הגשנו שעתיים במסגרת “שעת השין”, התכנית המשותפת שלנו בקול הקמפוס.

תכנית נוספת של שיתופי פעולה בין יורמה לחברי הגרייטפול דד

יורמה החל את דרכו בשנות השישים בסן פרנסיסקו עם ג’פרסון אירפליין. בנוסף, הוא הקליט עם ג’ניס ג’ופלין עוד כשהייתה אלמונית לגמרי, ניגן עם חברי הגרייטפול דד ואף השתתף באלבום הבכורה של דיוויד קרוסבי. יחד עם גפ’רסון אירפליין הוא לקח חלק בכמה מהאירועים החשובים של שנות השישים: פסטיבל מונטריי (1967) ו- וודסטוק ואלטמונט (1969).

בשנת 1969, כשג’פרסון אירפליין עדיין פעלו, הקים יורמה את ההרכב Hot Tuna ביחד עם בסיסט הלהקה, ג’ק קסידי. ההרככב שהחל כהרכב צד להשביע את תאבונם של השניים להופעות צמח להיות ההרכב הראשי של יורמה שפעיל על לימים אלו. אלבומם האחרון, Steady as She Goes, ראה אור לפני שנה. במקביל לפועלו ב-Hot Tuna, ליורמה קריירת סולו מפוארת שכוללת 14 אלבומים שראו אור החל משנת 1974. אלבומו Blue Country Heart, שיצא ב- 2002 היה מועמד לפרס גראמי. ב- 2010 הוא הופיע בארץ עם Hot Tuna לכבוד יום הולדתו ה- 70, אירוע שביקש לחגוג בישראל.

באלבומיו חוזר קאוקונן אל שירי הפולק, הקאונטרי והבלוז שעיצבו את דרכו לצד חומרים מקוריים. בהופעות הקרובות בארץ הוא צפוי לשלב חומרים מאלבומי הסולו שלו לצד שירים של Hot Tuna ושל ג’פרסון אירפליין. ינגן לצידו נגן המנדולינה בארי מיטרהוף, חבר ב- Hot Tuna.

צולם במפגש ביתי אצל ימית הגר:

תגיות או לא להיות
, , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *